Płytki ceramiczne i gresowe do naszych wnętrz

Podczas aranżacji kuchni oraz łazienki warto zastanowić się nad jej kolorystyką, duży wpływ na wygląd będą miały płytki ścienne oraz podłogowe. Możemy wybrać obecnie dowolny kolor, także płytki imitujące drewno, marmur, płytki betonopodobne do wnętrz industrialnych. Zatem możemy stworzyć pomieszczenie, które najbardziej będzie nam się podobało, możemy wybrać także różne elementy metalowe w łazience, które będą pasowały do kranu, zlewu. Zatem mamy wiele możliwości, należy zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać.

Jakie płytki warto zastosować w kuchni i łazience?

Wybierając płytki powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiary, możemy dopasować rozmiary płytek tak, aby dobrze pasowały do wymiarów naszej podłogi czy też ściany w łazience. Wielkości płytek są różne, od płytek standardowych o wymiarach 30 i 60 cm, po duże płytki powyżej 100 cm, które dobrze sprawdzą się na większych powierzchniach. Jeżeli poszukujemy płytek na podłogę, wówczas warto wybrać gres, jest to materiał wypalony w wysokiej temperaturze, który jest dodatkowo sprasowany pod wysokim ciśnieniem, co zapewnia dużą wytrzymałość. Gres szkliwiony często wykorzystywany jest na podłogach, jest to bardzo odporny materiał, który nie nasiąka wodą.

Na ścianach najczęściej układamy glazurę, są to cieńsze płytki od gresu, lżejsze, dodatkowo posiadają specjalną powłokę, która chroni je przed wilgocią. W kuchni często możemy znaleźć na ścianach wodę, która będzie pryskała przykładowo ze zlewu, dlatego należy zadbać o to, aby była to płytka odporna na wilgoć. Często na ścianach stosuje się obecnie także gres, możemy przykładowo stworzyć podłogę oraz ścianę w takiej samej kolorystyce. Bardzo popularne na podłodze są płytki drewnopodobne, które bardzo ciekawie mogą wpływać na wygląd całego pomieszczenia. Dostępnych jest także wiele płytek imitujących kamień jasny, przykładowo marmur, lub też płytki w odcieniach niebieskim lub zielonym.

W przypadku ścian warto wybrać płytki Egen Adair, jest to płytka o wymiarach 30 x 90 cm, którą możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ADAIR/7574. Jest to gres szkliwiony, połyskujący, możemy wybrać płytki kremowe, które łatwo połączyć z innymi kolorami w naszej łazience czy też kuchni.