Solidne płytki do domu i na zewnątrz

Najczęściej stosowanym materiałem w przypadku płytek podłogowych jest obecnie gres, jest to materiał o odpowiedniej odporności, twardy, który bardzo dobrze sprawdza się na podłodze, ponieważ jest odporny na nacisk. Gres jest również materiałem mrozoodpornym, zatem stosujemy go także na balkonie, tarasie czy też na elewacji budynku. Płytki gresowe występują w wielu różnych kolorach, możemy dobrać płytki imitujące kamień naturalny, drewno czy też beton.

Gres to uniwersalny materiał na różne powierzchnie

Gres zyskuje dużą wytrzymałość w wyniku nacisku na materiał, czyli na kamionkę szlachetną, składniki są prasowane pod wysokim ciśnieniem. Dodatkowo gres wypalany jest w wysokiej temperaturze. Dzięki temu zyskuje swoje właściwości, jednak niezabezpieczony może nasiąkać, dlatego też stosuje się impregnację w przypadku gresu matowego lub też możemy wybrać gres szkliwiony. Szkliwo jest bardzo dobrym zabezpieczeniem przed wodą oraz wilgocią, dodatkowo także pozwala łatwo wyczyścić płytki. Obecnie gres stosujemy także na ścianie, jeżeli będziemy chcieli wykorzystać ten sam materiał w całym pomieszczeniu. Dodatkowo gres najczęściej posiada grubość bardzo podobną u różnych producentów, wynosi około 9 mm, dlatego łatwo możemy połączyć różne odcienie gresu, tworząc bardzo ciekawe wnętrza.

Dobrym przykładem płytki gresowej jest Egen Palladiana, jest to płytka o rozmiarach 60 x 120 cm, produkowana w gatunku pierwszy. Płytki są rektyfikowane, dzięki czemu możemy uzyskać bardzo nierówną powierzchnię, możemy w tym przypadku wykorzystać bardzo wąską fugę. Rektyfikacja polega na przecięciu brzegów, płytki z danej partii są identyczne, zatem ułożenie ich na ścianie będzie dużo łatwiejsze niż płytek przykładowo gatunku drugiego, które mogą posiadać różne nierówności, różnić się nieco wielkością, wówczas nie uzyskamy dobrego efektu.

Płytki Egen Palladiana możemy zakupić na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/PALLADIANA-Italy/7709, dostępne są różne modele, przykładowo płytki imitujące beton, płytki które będą nawiązywały także do kamienia naturalnego, marmuru. W ten sposób możemy stworzyć różne wnętrza nowoczesne, industrialne, nadać im dużo elegancji za pomocą płytek kamieniopodobnych.